www. s t ř e d o z e m ě . Klub Sluníčko-Unijazz .cz
HISTORIE KONTAKTY PARTNEŘI ZAJÍMAVOSTI DOBRODĚJ
KLUB
program 2005
výstavy
koncerty
poslechovky
cestopisné besedy
přednášky
ÚVODNÍ STRÁNKA
akce jiných organizací
Chandraradar
pronájem přednáškové místnosti
Klub Sluníčko-Unijazz
O S T A T N ÍA K C E

PETANQUE KLUB
každé úterý od 17.00 hod.
červen - září 2005


novinka:
Od července se scházíme na hřišti u evangelického kostela. Sraz na hřišti je cca v 17.15.
Do 17.10 čekáme u klubu Středozemě na ty, ke kterým se tato informace nedostala, popřípadě si nejsou jistí, kam se mají vydat ...
Vzhledem k tomu, že za využití hřiště nic neplatíme, se poplatek 20,- Kč ruší.

Přes léto se budou scházet zájemci o hru Petanque na zahradě Středozemě. Cílem Petanque Klubu je dát dohromady partu lidí, kteří mají o tuto hru zájem a chtějí se ji naučit hrát. Zatím se mezi námi nenajde žádný zkušený či profesionální hráč :-), takže se není čeho bát ... Během léta bychom chtěli zorganizovat exhibici petanqueového velmistra, vypátrat jakýže nápoj se má správně při této hře popíjet a určitě se najdou i jiné zajímavosti, které můžete vymýšlet s námi.


Netradiční výtvarné techniky pod vedením Markéty Šimkové
průběžně - aktuální datum viz odkaz "program 2005"

Pojem netradiční výtvarné techniky může zahrnovat ledacos, my jsme zatím vyzkoušeli malování na sklo, drátkování a v plánu máme batiku, malování na hedvábí, keramiku. Nejde o běžné výtvarné kurzy, ale o setkávání různorodé skupiny lidí se společnými zájmy. Na našich schůzkách se nejen výtvarničí, ale i vymýšlí, plánuje, obyčejně klábosí nad šálkem čaje.

B Y L O ...

DIVADLO NA ZAHRADĚ
30. června od 20.00 hod.

hudebně divadelní "open air" večer,
na kterém vystoupí saxofonové trio a klarinetový kvartet ZUŠ Jana Štursy Nové Město na Moravě a divadelní spolek Chandra s inscenací Nikdo není daleko a divadelní spolek Radar s inscenací Koně.

vstupné dobrovolné


DÍTĚ V NÁS
1. června od 17.00 hod.

dětský den pro dospělé, ale i děti - lukostřelba, petanque, zatloukání hřebíků, házení podkovou a samozřejmé lízátka pro vítěze soutěží!


TIBETSKÁ MEDICÍNA a ozdravný systém podle Borise Tichanovského
11. ledna od 18.00 hod.

Povídání Věry Machalové o ruském léčiteli ing. Borisi Tichanovském, jeho kurzech zdraví, různých druzích masáží a automasáží, dechových cvičeních, tibetském přírodním preparátu EPAM, bylinných čajích a dalších výrobcích pro zdraví, o aktivním přístupu k životu a neobyčejných schopnostech, které se v člověku skrývají. Zkusíme si protahovací rozcvičku, naučíme se meditativní dýchání a automasáž proti stáří.


Netradiční výtvarné techniky pod vedením Markéty Šimkové
20. října od 18.00 hod.

Úvodní schůzka zájemců o více či méně pravidelné výtvarničení pod odborným vedením (malování na sklo, drátkování, batika …). Jde o setkání lidí se zájmem o výtvarnou tvorbu, která může být vnímána vážně i nevážně, něco se naučit nebo jen tak se odreagovat a nechat se inspirovat podobně "postiženými" lidmi.


Beseda s Petrem Válkem o jeho zkušenostech z Iráku
9. července od 19.00 hod.

Petr Válek se narodil v Novém Městě na Moravě a po absolvování Právnické fakulty UK pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí. Od března 2004 působil v Iráku na naší ambasádě a poté v Koaliční správě v Bagdádu na Ministerstvu spravedlnosti. Beseda bude spojena s promítáním fotografií.


Batikovací dílna
14. července od 10.30 hod.

Batikovací dílna je určená všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o batikování, okoukat a naučit se nějaké nové "grify". Předpokládáme, že dílna bude trvat do pozdního odpoledne. To se ukáže až podle výsledků na místě. Na dílně nemusíte být po celou dobu jejího trvání. Pokud si chcete odnést nějaký svůj výtvor domů, přineste si látku, tričko, košili, ... na obatikování. Důležité je zvolit takový materiál, který zvládne vaření ve vodě a který je světlý. V případě špatného počasí můžete po desáté hodině volat na tato dvě telefonní čísla - 566 617 863, 777 045 587, kde se dozvíte, zda se dílna koná.
Využijte příležitosti účastnit se bezplatně této dílny. Pokud se dílna bude opakovat, bude se příště vybírat účastnický poplatek.


DIVADELNĚNÍ
16. června od 18.00 hod.

Pod záštitou klubu Středozemě začne fungovat soubor mladého divadla Chandraradar. Jde o soubor, který se zabývá alternativními formami divadla (divadlo poezie, autorské divadlo, vlastní dramatizace literárních předloh, improvizované divadlo atd.). Případní zájemci by měli být připraveni na práci, během které budou poznávat sebe sama, ostatní v kolektivu i technická cvičení vedoucí ke správné jevištní mluvě a pohybu. Základním stylem práce v souboru je společná tvorba pod odborným vedením. Nejedná se tedy o typ režisérského souboru, kdy režisér vybírá text, rozdává role a určuje co jak hrát. Proto je nutností zodpovědný přístup každého člena souboru ke společné práci. Vzhledem k výše napsanému předpokládáme, že začátkem září 2004 by proběhlo víkendové soustředění zájemců, na kterém by byly blíže vysvětleny (a vyzkoušeny) metody společné práce, v diskusi dohodnut směr, kterým se bude soubor ubírat co se týče tématu či předlohy k divadelnímu zpracování. V průběhu roku by následovala setkání cca každých 14 dní (o víkendu) na 2-3 hodiny.
Pokud si nedokážete představit, co z takového divadelnění může vzniknout a nebo jste prostě zvědaví, přijďte v sobotu 26. června do Středozemě. Zde uvidíte několik ukázek z dílny souboru Chandraradar a dozvíte se o celé věci víc.


RYTMY ŽIVOTA
19. června od 17.00 hod.

podvečer s bubny a dalšími bicími nástroji. Světem rytmů a bicích nástrojů nás bude provázet Libor Orel. Akce je určena všem, kdo mají o dané téma zájem, nejen pro bubeníky.

Účastníci si mohou přinést vlastní nástroj (ale ne celou soupravu!).

vstupné dobrovolné, minimálně však 20,- Kč :-)


DÍTĚ V NÁS
1. června od 17.00 hod.

dětský den pro dospělé, ale i děti - lukostřelba, petanque, zatloukání hřebíků, házení podkovou a samozřejmé lízátka pro vítěze soutěží!


KRYSY
13. dubna 2004 v 19.00 hod.

poeticko dramatický večer dětského divadelního souboru BREPTY ze Sněžného uvádí představení na motivy povídky Krysy od Karla Houby

vstupné dobrovolné


DÍLNA RYTMŮ aneb RYTMUS - TEP ŽIVOTA!

Omlouváme se všem zájemcům o tuto dílnu, ale z důvodů, které nemůžeme ovlivnit, se dílna odkládá, pravděpodobně na červen. Děkujeme za pochopení!

Perkuse sebou přiveze a povídat nám o nich bude Libor Orel. Všechny, kdo chtějí na dílnu přijít, prosíme, aby si sebou vzali bubínky, rejži a jiné nástroje. Na závěr dílny si "zahrají" všichni účastníci společně. Zájemce prosíme, aby o své účasti dali vědět předem, a to na následující kontakty: 777 045 587 (možno zaslat jenom sms - např. Přijedu na bub dílnu. Franta Vomáčka), 566 617 863 - Kateřina Ondrová, katerina@klubslunicko.cz, na kterých je rovněž možno získat bližší informace.

vstupné dobrovolné, minimálně však 20,- Kč :-)


SOUČASNÝ IRÁK
beseda s Martinem Dvořákem - členem mise OSN v Iráku
2. března 2004 v 18.00 hod.

"Basra 7.7.
Tak už v tom zase lítám! Když jsem před více než rokem opouštěl Kosovo, byl jsem přesvědčený, že už nikdy na žádnou misi do horoucích pekel nepojedu. A teď sedím v Basře, tisíce kilometrů od domova, kde někdy nad ránem klesne teplota i pod 35 stupňů, ale většinou ani to ne, když přes den leze rtuť pravidelně přes padesátku i ve stínu."

Ocitovala jsem první odstavec prvního dopisu tzv. dopisů z Iráku Martina Dvořáka, který jako člen mise OSN pobýval polovinu loňského roku (červenec - prosinec) v Iráku. Martin Dvořák se s námi přijede podělit o svoje zážitky, názory. O čem přesně se bude hovořit, to bude nejvíce záležet na vašich dotazech. A pokud se chcete na besedu "připravit" (a třeba jenom i pro zajímavost), doporučuji navštívit webové stránky www.martindvorak.cz.


webové stránky nakladatelsví Gnosis, jehoz tituly muzete zakoupit v Kramu u Cernocha ve Stredozemi PŘEDVÁNOČNÍ PISŇOBRANÍ

Jiřího Plocka
3. prosince 2003 v 19.00 hod.

O jednom putování nejen za písničkami

Hudebně-literární pořad hudebníka (Teagrass), hudebního vydavatele (GNOSIS BRNO) a tvůrce rozhlasových pořadů (Folklorum) Jiřího Plocka o tom, co našel na cestách světem lidové hudby, world music a i jinde mezi lidmi.

Jiří Plocek - housle, mandolína, občas i různé další nástroje
Jitka Šuranská - zpěv, housle


SAMCOLOGIE

Martin Fendrych
7. listopadu 2003 v 18.00 hod.

vstupné dobrovolné

beseda s Martinem Fendrychem (autor románu "Jako pták na drátě" - 1998, publicista, dříve náměstek ministra vnitra ČR) o jeho nové knize - Samcologie, a jiných aktuálních událostech

info@klubslunicko.cz