www. s t ř e d o z e m ě . Klub Sluníčko-Unijazz .cz
HISTORIE KONTAKTY PARTNEŘI ZAJÍMAVOSTI DOBRODĚJ
KLUB
program 2005
výstavy
ÚVODNÍ STRÁNKA
poslechovky
cestopisné besedy
přednášky
ostatní akce
akce jiných organizací
Chandraradar
pronájem přednáškové místnosti
Klub Sluníčko-Unijazz
K O N C E R T Y

VETERÁNI ZO SALON DORÉ (Bratislava)

9. prosince 2005 ve 20.00 hod.

Ján Litecký-Šveda, st. – spev, akustická gitara, kazoo
Juraj “Dura” Turtev – spev, mandolína, gitara
Roman Horváth – ústna harmonika, spontánne pokriky
Ján Litecký-Šveda, ml. – jug, jednostrunový kanister
Miloš Železňák – banjo, valcha

“V rámci tématického sobotního odpoledního bloku jsme se tentokráte rozhodli prezentovat bluesový styl, který se zatím na Blues Alive neobjevil - jugbandovou hudbu. Jugbandy byly součástí meziválečné bluesové jižanské scény, příznačné pro ně bylo širší instrumentální obsazení ve venkovském lidovém duchu. Název těmto proměnlivě sestavovaným kapelám dal "jug", tedy džbán, na který se přefukováním hrdla vedla basová linka. K dalším tradičním jugbandovým nástrojům patřily vedle kytary a foukací harmoniky také mandolína, valcha, kazoo, někdy i banjo či housle”

B Y L O ...

JILL ROGOFF

5. listopadu 2005 ve 20.00 hod.

koncert izraelské zpěvačky

V koncertním programu nazvaném „Calling card“ zazní kombinace lidové hudby různých kultur (tvorby z britských ostrovů, hudby keltské a sefardských židů), středověkých písní a vlastní tvorby.

Jako host vystoupí Tomáš Najbrt.

více na http://www.jillrogoff.com/czech.html

Vstupné 70,- Kč


JAN "TATER BUG" SOBOTKA & HOOCHIE COOCHIE JUG BAND

4. listopadu 2005 ve 20.00 hod.

Nenechte se zmást a věřte, že opravdu přijedou Jan Sobotka a Hoochie Coochie Band. Proč se mezi slovíčka COOCHIE a BAND vloudilo slůvko JUG asi tušíte … A jak to je s TATER BUG se jistě dozvíte během koncertu … Snad jenom připomeneme, že poprvé se ve Středozemi Jan Sobotka a Hoochie Coochie Band potkali v listopadu 2003 a že to bylo opravdu podařené setkání …

více info o Hoochie Coochie Band na http://hoochiecoochieband.no-ip.com

Vstupné 80,- Kč


CZALDY-WALDY kvartet

28. října 2005 ve 20.00 hod.

Tento soubor – se svým nástrojovým obsazením, přístupem k interpretaci a bohatou žánrovou pestrostí – řadí k hudební vlně dnes často označované jako „world music“.

Svůj název těleso, které v současné sestavě hraje od roku 2003, odvozuje ze staročeského tance ze 14. stol. Od svého vzniku /2000/ vychází CZALDY-WALDY kvartet především z evropské staré a lidové hudby, postupně rozšiřuje stylový záběr také o prvky hispánské, balkánské či arabské hudby, jazzu, tanga, šanzonu, atd.

CZALDY-WALDY kvartet je autorským souborem. Těžištěm repertoáru je tvorba současného autora a uměleckého vedoucího kvarteta Aleše Mrázka. Vedle instrumentálních skladeb se jedná o úpravy dosud neznámých lidových písní z Brna, z východoslovenského regionu a Zakarpatské Ukrajiny.

CZALDY-WALDY kvartet koncertuje po celé ČR, zúčastnili se festivalu „Hudba bez hranic“ ve Valticích /2001/, Zahrada 2004 v Náměšti na Hané, účinkovali v rozhlasovém pořadu „Jak se vám líbí?“ Rádia Proglas /2003/, kde pořídili LIVE nahrávku.

Již druhou sezónu pravidelně vystupují v Brně v Kleinově paláci na náměstí Svobody v prostorách Knihovny J. Mahena, v klubu Leitnerova a ve Staré Pekárně. V červenci 2005 se kvartet s velkým úspěchem zúčastnil 6. ročníku Mezinárodního festivalu ethnické hudby a land artu na Ukrajině a jazzového festivalu Zelenkovac Jazz Festival v Bosně a Hercegovině.

Debutové album Ethno – šansony ze Slovenska a Ukrajiny vyšlo na jaře 2005 u vydavatelství Black point music.

Aleš Mrázek - zobcové flétny, zpěv
Magdaléna Ocásková - viola, zpěv
Studentka konzervatoře
Marek Kubát - kytara, zpěv
Učí na lidové škole umění
Eva Horáková - violoncello, zpěv
Studentka Hudební fakulty JAMU

webové stránky: www.jazzdnes.cz/czaldywaldy

vstupné: 70,- KčTRIO DE JANEIRO

15. října 2005 ve 20.00 hod.

Uff! Tak představit tuhle kapelu slovy je nadlidský úkol. Je prostě muzika, která se nedá slovy přiblížit a když ji zažijete na vlastní uši a budete o ní chtít povědět svým známým, tak se jenom nadechnete a zjistíte, že nemáte slov … Trio de Janeiro hrají instrumentálky, které vás nenechají nezavnímat dialog (respektive až pentalog) muzikantů či jejich nástrojů, nad kterým srdce jásá radostí. Nehrajou ani divoce, ani nudně, ani žádný zlatý střed … Prostě hrajou, jsou a na těch pár chvil (dýl jejich koncert netrvá) pro vás (a předpokládám i pro sebe) vytvoří pestrý svět barev a tónů, ve kterém je radost pobýt.
PS: Pokud si někdo z vás matně vzpomíná, že mu to něco připomíná … Trio de Janeiro hráli letos na festivalu Otevřeno – Jimramov 2005

Jan Jovbak - perkuse
Mikuláš Horský - elektrická kytara
Jan Kasal - sopránový saxofon
Hosté:
Pavel Tichý – bass guitar
Radim „Játro“ Slezák - percussion

více info o téhle kapele najde na http://www.triodejaneiro.wz.cz

PACORA TRIO

Slovenská republika / Moldavsko
7. května 2005 ve 20.00 hod.

Stano Palúch – Marcel Comendant – Robert Ragan

Nejnovější projekt Stana Palúcha, fenomenálního slovenského houslisty, který se stal jedním z největších objevů slovenské a české scény world music a jazzu posledních let. Spolu s ním tvoří trio Pacora virtuózní moldavský cimbalista Marcel Comendant a excelentní slovenský jazzový kontrabasista Robert Ragan. Palúch a Ragan se sešli nedávno na CD Stano Palúch & Nothing But The Swing Trio, které patří k tomu nejlepšímu, co kdy bylo u nás ze swingové muziky vydáno.

Stana Palúcha v nedávné minulosti nelze přeslechnout například na nahrávkách skupiny Teagrass (world music), Druhá tráva (newgrass), Petera Lipy (jazz), Bass Friends Juraje Grigláka (jazz), Pavly Milcové (folk) a celé řady špičkových interpretů několika žánrů. V Triu Pacora se asi nejsilněji projevuje jeho vnitřní inklinování ke swingu a východoevropskému folkloru. Koncert je jedním strhujícím zážitkem.

Více informací na www.pacoratrio.sk

Vstupné: 100,- Kč


BROKEN HARP STRINGBAND

18. března 2005 ve 20.00 hod.

Jan Sobotka, Pavel Všianský (Hoochie Coochie Band) ...

SPIRITUÁLY, BALADY & BLUES

Vstupné: 70,- Kč


RIVERSTREAM BLUES BAND

3. prosince 2004 ve 20.00 hod.

Pohled do historie:

Jan Císař (CZ) - kontrabas, zpěv
Jan Císař se narodil v roce 1968 v Klatovech v České republice. V deseti letech si sám koupil kytaru (především aby zaujal ženskou část populace), ale jeho kariéra kytaristy vzala rychlý konec po "bitce" s jeho bratrem (kytara byla použita jako zbraň a skončila těžce rozbitá). Potom se rozhodl, že bude hrát na bicí ve školní kapele, ale přešel na basu poté, co bývalý basista odešel. Jeho prvotním zájmem byla rocková hudba a hrál mnoho let jako basový kytarista v různých kapelách. Jeho zájem o blues roznítil poslech desek Petera Greena, Johny Wintera a jiných R&B hudebníků. Tehdy se Jan rozhodl hrát téměř výhradně na kontrabas. Se svým spoluhráčem vystupoval několik let jako bluesové duo a ve trojici THE RIVERSIDE BLUES BAND procestoval Evropu. Jeho skvělé swingování promění jakoukoliv kapelu v bluesový kotel plný páry.

Jan "Slim" Houtbraken (NL) - kytara, foukací harmonika, zpěv
Jan Houtbraken se narodil v roce 1964 v Schiedamu v Holandsku jako třetí dítě v chudé rodině. Na kytaru začal hrát, když mu bylo 15 let. Poslouchal všechny druhy hudby, ale hlavně blues. V 17 letech založil svoji první kapelu Double trouble, hráli blues a bluesrock. Po návratu z armády zformoval v Rotterdamu Street live bluesband. Ve 27 letech odjel na dovolenou do Řecka, kde se zamiloval a dovolenou si značně prodloužil. S novými přáteli, třemi Němci a jedním Irem, hrál blues a hudbu 60. let. Po několika měsících se vrátil zpátky do Holandska. S fankovou kapelou odjel na turné do Čech, kde se seznámil se svou budoucí manželkou. Vzali se v Holandsku a společně žili rok a půl v Irsku, kde Jan hrál v hospodách a klubech. Vrátili se zpět do Holandska a poté do Čech. Dnes žijí v Českém Krumlově. S Petrem Kučerou a dalšími spoluhráči hrál několik let v rockové kapele. Později založili vyloženě bluesovou formaci, se kterou vystupovali do nedávna. Janův osobitý projev Vás lehce přenese na zápraží dřevěného venkovského domku dole v deltě.

Petr Kučera (CZ) - piano, zpěv
Narodil se v roce 1965 v Českých Budějovicích. Dětství prožil na venkově, kde se od 10 let připravoval na post trumpetisty. Vyhrával se školním orchestrem na svatbách, křtinách, bálech i pohřbech. Dechovka vzala za své, když poprvé uslyšel písně Beatles a rockovou hudbu. Trubku zaměnil za klávesy. Uchvácen možnostmi syntezátorů se pohyboval 10 let napříč žánry v různých sestavách, od kultovně zabarvených pop písní po spolupráci s výtvarníkem a tanečnicí k vlastní instrumentální tvorbě typu New Age. Z výletu za magií syntezátorů se vrátil ke klasickému zvuku a ke kořenům hudby. Se svým dlouholetým kamarádem Jiřím Bidlem naladěným na stejnou notu hrál blues. Inspirací mu byli klasikové a také Edgar Winter a jeho dechová sekce. Před lety na jedné z četných jam session potkal Jana "Slima" Houtbrakena, slovo dalo slovo a brzy na to založili kapelu. Slyšet, jak z Petrovy černobílé klaviatury padají "modré" tóny, je opravdovým zážitkem.

Na jaře 2004 jsme se společně seznámili na koncertě v Českém Krumlově s Janem Císařem. Jeho čarovný nástroj nás upoutal a energie z něj vycházející nás vtáhla, tak jako říční proud strhne ty, kteří se do něj ponoří. V létě 2004 nás Boží cesty svedly dohromady. Řekli jsme si, že si spolu zahrajeme a stalo se. Ponořte se s námi a nechte se unášet …

převzato z webu kapely

Vstupné: 70,- Kč


HADRY Z TĚLA

10. prosince 2004 ve 20.00 hod.

Píše se rok 1994. Basák Zdeněk (působící v legendární Pižďuchově hygieně) se svým kamarádem z náhradní vojenské služby bubeníkem Zbyňkem se marně snaží dát dohromady kapelu. Zbyněk však přivádí do zkušebny svého souseda ze své rodné dědiny Janova u Litomyšle (kde kapela dodnes zkouší) kytaristu, zpěváka a výrobce středověkých nástrojů Radka "Jima", který pro kapelu začne skládat a zároveň se chopí žezla kapelníka. S ním do kapely vstupuje banjista, flétnista a velký cestovatel Jirka. Vznikají tak Hadry z těla, prvotní název však byl Tanec obrů.

Skupina se schází u Jima v dílně a "pilně zkouší" a v květnu roku 1995 má své první veřejné vystoupení na janovském festiválku. V té době jsou velmi ovlivněni orchestry jako jsou Pogues a Levellers. Což je vedlo také k tomu mít svého maskota Džuru Džuru, který s nimi vystoupil asi na 4 koncertech. Pokaždé se ale nechal ukecat někdo jiný. Během působení další členové přicházeli a odcházeli a nemá smysl se tím dále zabývat s výjimkou harmonikáře Vítka, který současně působí v různých brněnských formacích, a nováčka Harryho, který nahradil bubeníka Dušana a taktéž má své hudební působení širší.

Kapela se sama zaškatulkovala jako hradní folk punk s prvky cross ovaru. Pro okořenění své hudby začala používat nástroje, jako jsou niněra a dudy.

Hudební konzervy

- 1998 - 4 písňové demo - hudba k filmu režiséra Mariana Poláka "Jim a Šípek" s kapelníkem v hlavní roli. - demo 2000

převzato z webu kapely

Vstupné: 70,- Kč


DLHÉ DIELY (SK)

19. listopadu 2004 ve 20.00 hod.

V rámci koncertu bude pokřtěno nové album kapely s názvem "Sveta diely". Zajímavostí je, že na tomto albu byla použita i nahrávka zvuků čápa černého, pořízená nedaleko Nového Města na Moravě. Koncert se uskuteční jako součást koncertního turné po České republice u příležitosti vydání nového alba.

Vstupné: 70,- Kč

více zde


Miloš Železňák Band

15. října 2004 ve 20.00 hod.

Jako host vystoupí známý slovenský bluesman Juraj Turtev, který v Novém Městě vystupoval již několik a to se skupinou Blesweiser a se skupinou Dura & Blues Club. Miloš Železňák je nevšední slovenský kytarista, na jehož projektech se vystřídala řada známých osobností jako například P. Lipa, J. Kocianová, S. Josifoska a další. Více informací lze najít na http://www.zeleznak.sk.


Rapa Nui

22. října 2004 ve 20.00 hod.

Skupina Rapa Nui je mladá ambiciózní kapela z Nového Města na Moravě, která dělala předkapelu i takovým muzikantům jakým je například celosvětově uznávaný trumpetista Laco Deci. Kapela prý částečně obměnila sestavu, můžeme se tedy těšit i na nové tváře.


VLADIMÍR VÁCLAVEK

23. dubna 2004 ve 20.00 hod.

Být posluchačem amatérem a psát o Vladimíru Václavkovi ... myslím, že jeden trapas si ušetřím a nebudu se do toho pouštět. Ale co si neodpustím ... moc pěkné je CD Ivy Bittové a Vladimíra Václavka - Bílé inferno. Neméně pěkné je CD kapely V.R.M. - Na druhé straně. Vladimíra Václavka najdete i v Dunaji, Klar, Rale, Čikori. A svoji sólovou desku/sólové CD taky má. A taky pěkné. :-)

A pro ty, kterým ani výše zmíněné názvy a jména nic neříkají ... Zajímavý rozhovor s Vladimírem Václavkem najdete na musicserver.cz pod tímto odkazem.

něco málo převzatého z webu Indies records o CD Vladimíra Václavka "Písně nepísně" obsahující písně (i nepísně), které zazní také na koncertu ve Středozemi ...
"Vladimír Václavek zhudebnil texty básníků Bohuslava Reynka, F. G. Lorcy, Antonína Přidala a několik vlastních. ... Uslyšíte devět skladeb, které hudebně navazují na Bílé Inferno a kapelu VRM."


FUNKOVÁ BRIGÁDA (Valašské Meziříčí)

9. dubna 2004 ve 20.00 hod.

Funguje asi od roku 2001, hraje v sedmičlenném obsazení: bicí, basa, kytara, klávesy, saxofon, pozoun, trubka a zpěvy

DEMO: Srnčí ragú

webové stránky kapely


HŘBITOV SNŮ (Sněžné na Moravě)

2. dubna 2004 ve 20.00 hod.

Většina repertoáru je tvořena zhudebněnými básněmi J. Ortena. Někdo tomu říká folkrock, my jsme se usnesli, že hrajeme písničkářský bigbít. Nejlépe posoudíte na vlastní uši.

(z webových stránek kapely)

DLHÉ DIELY (SK)

26. března 2004 ve 20.00 hod.

Dlhé diely hrajú osobnú hudbu od srdca k srdcu. Piesne pre hľadačov bez žánrových obmedzení. Možno v nich nájsť stopy alternatívy, minimalizmu, jazzu, blues, folku, trip hop, drum´n bass, etno. Texty sú slovenčine. Na pódiu ožívajú zážitky autorov - Daniela Salontaya a Šiny.

Prvú zostavu Dlhých dielov tvorili Daniel Salontay, Šina, Maťko Zajko a Ajdži Sabo (September, Šinadisk, 2001). V roku 2002 si Maťko a Ajdži založili Slide&Udu a s Dlhými dielmi hrával Marián Slávka (bicie, Fender piano – albumy Tu, In Virgo) a neskôr aj Peter Lipa ml. (In Virgo). V súčasnosti Dlhé diely tvoria Daniel, Šina a Xi-di-nim.

více zde


DURA & BLUES CLUB (SK)

11. března 2004 v 19.00 hod.

Dura (Juraj Turtev, Bluesweiser) & Blues Club uz ve Stredozemi hrali vloni v kvetnu. Jo, to byl fajnovej koncert. A taky fajnovy blues a fajnove texty, fajnova pohoda a fajnovy Kľud a piesok (název jedne z pisni a take CD) ...

Dura & Blues Club ve Středozemi, 16. května 2003 Kľud a piesok
tichý v duši mám
v opitom vánku
srdci pokoj dám
pri bielom víne
voniáš krásně
v láskavom tichu
hviezdam blues hrám
v opitom vánku
pokoj hlučně hrá ...RAPA NUI

20. února 2004 v 19.30 hod.
(Koncertu bude předcházet vernisáž výstavy obrazů Milana Dočkala v 19.00 hod.)


vznik: 2002, Nové Město na Moravě
název: původně Kritická situace, po častých záměnách s legendárnípunkovou kapelou přejmenováno na RAPA NUI (střed světa)
tvorba: vlastní, texty Blbec Chalan, občas na přání kamarádů i vybrané hity 60 let
žánr: bigbeat, folkrock, někdy i akusticky
frontman: Luděk Cyberpunker Gregor
složení: 2x kytara, klávesy, bicí, hledá se basista
zkušebna: Křídla
úspěchy: 1. místo v Regionádě ČR Region, 5. místo v hitparádě ČT Poprask
CD: 2003 - Putování mnicha Drunka (40 Kč)
cíl: hra ve zkušebně Jethro Tull


SLÁVEK KLECANDR

30. ledna 2004 v 19.30 hod.

sólový recitál kytaristy skupiny Oboroh


JAM-SESSION "U JUNŮ"

12. prosince 2003 v 19.30 hod.

Když jsme začali plánovat oslavu našich druhých narozenin, představa byla jednoduchá. Jam-session bratrů Junových. Jam-session s Junovými, pokud opomenu zahajovací večírek, byl první živou muzikou ve Středozemi. Nálada byla skoro euforická a myslím, že jsem tenkrát ani netušila, že tahle akce bude patřit k těm nejpovedenějším. Nenáročnost muzikantů, jejich otevřenost, spontánnost a vstřícnost skoro až přebíjí jejich kvality muzikantské. A tím nechci říct, že jsou špatní muzikanti. Naopak. Prostě, když se sejdou kvality lidské a muzikantské, je těžké zůstat opodál a nenechat se vtáhnout do "společného" světa. A to je fajn a je to jedna z "věcí", na kterou se těším nejvíc. A aby toho nebylo málo! Před týdenem jsem se dozvěděla, že svůj prostor na narozeninách dostanou Tomáš Lavický a Vojta Zikmund. Pánové ve Středozemi již proslavení. Tomáš Lavický přinese i své básně!


JAN SOBOTKA a HOOCHIE COOCHIE BAND

21. listopadu 2003 ve 20.00 hod.

Hoochie Coochie Band i Jan Sobotka se v našem kraji nejednou zjevili a nástroje své a hlasy rytmům a melodiím propůjčovali (Hoochie - festivaly v Jimramově, Křídlech, Pohledci; Jan Sobotka v Jimramově, Daňkovicích, Novém Městě na Moravě). Proto pět na ně ódy, když je všichni tak dobře známe, nemá smysl. Naopak. Ještě nikdy jsme tyto vynikající bluesové muzikanty neslyšeli pospolu a každému je jasné, že půjde o zážitek jedinečný. A tak vás žádáme. Neříkejte to, prosíme, nikomu. Středozemě je malá ... A pro jistotu přijďte včas!

webové stránkyHoochie Coochie Band


RAUŠ

20. listopadu 2003 v 19.30 hod.

Kapela RAUŠ z České republiky hraje od roku 1998 v sestavě jakou dal rockové hudbě snad sám Bůh: kytara, bicí, baskytara, + zpěv. Jejich hudba zní odstíny výbušnosti, bolesti i melancholické zasněnosti, přináší vynalézavé melodie mísící se se syrovostí klubových rockerů. V jejich hudbě můžete postřehnout i zajímavé detaily.
Kapelu založil Radek Koutný (kytara, zpěv), který nahrál v průběhu předchozích sedmi let šest alb s kapelou Mňága & Žďorp. Na baskytaru a zpěvem jej doplňuje Jiří Petřek. Třetí oporou je od roku 2000 John Janečka, zpívající bubeník.
Muzikanti ke své produkci dodávají:"Chceme rozbít pódium, podat si ruku s každým v sále, slyšet příběhy všech lidí, vidět jim do očí a nepůsobit agresivně". "Naše písničky jsou o lidských symbolech, které jsou od nepaměti stejné, bolest, láska, radost, zklamání, naděje, to vnímáme očima dnešního člověka, někdy taky chceme varovat před nebezpečím, ale nepřeháníme to, nejsme politická kapela" "Snažíme se pracovat s dynamikou, málokterý muzikant si uvědomuje, jaký má v ruce potenciál když hraje na elektrickou kytaru. Je to jako výbušnina, můžeš šeptat, najednou se dotknout strun a explodovat."
Rauš se úspěšně vyhýbá zaběhaným soukolím hudebního šoubyznysu. Za dobu své existence vydal dva maxi singly (Černobílý svět, 1999; Plujeme vesmírem, 2002) a objevil se na kompilaci Valmez 99. Jistě to není mnoho, ale jejich hudba žije především živými koncerty. Po čtyřech letech aktivního koncertování mají za sebou mj. společné turné s Mňágou a Žďorp, rakouskými Tres Hombres, a v poslední řadě si je oblíbili irští The Frames (irský magazín Hot Press staví The Frames na první místo před Nicka Caeva, R.E.M, Dylana či Radiohead, v anketách čtenářů předbíhají dublinské kolegy U2), kteří je přizvali na své dvě poslední turné v České republice. Muzikanti jedním hlasem dodávají: "Celé turné s The Frames je velký zážitek. Srostli jsme k sobě, jsme jako velká rodina, není to jen hudba."
To o čem lidé z Rauše hovořili vždy trochu nejasně, dostalo konkrétní podobu. Hudební vydavatelství Indies records vydává 20.října 2003 debutové album skupiny s názvem Šrámy.

webové stránky Rauš

a tady je naskenovaný novinový článek o kapeleDAGMAR ANDRTOVÁ

31. října 2003 ve 20.00 hod.

Znalci moderních kytarových technik se dodnes nemohou shodnout, kdo první přišel s novátorským "tepacím" stylem hraní na kytaru. Emmet Chapman? Nebo snad Stanley Jordan? Je možné, že pravda je zcela jiná. Aniž by o těchto umělcích cokoli věděla, objevila se v Praze coby samouk Dagmar Andrtová-Voňková a podrobila si kytaru způsobem, který vyráží klasickým i experimentujícím kytaristům již třetí desetiletí dech: hraje pěstmi, smyčcem, dlaní, škrábe po strunách nehty, pravá a levá ruka se jí na hmatníku kříží a proplétají. Jak Dagmar sama říká, přinutila kytaru, aby jí byla v letech tíživého osamocení začátku osmdesátých let "náhradou za člověčí dotýkání". Svým převratně novým stylem kytarové hry vrostla ještě hlouběji do svých příběhů a nálad, vzešlých z ducha lidových písní, především ze zakarpatské oblasti. ... více zde

info@klubslunicko.cz